Богдан: 5 відчуттів серед 50 відтінків сірого


The following two tabs change content below.

Таня Абрамова

Засновниця та ідейний керівник at theTrip.com.ua
Перетворюю travel-мрії у реальність :)

3

Знайомтесь, це Богдан. Він самий головний у – одного з найцікавіших українських блогів про подорожі. Він у родині не один такий спраглий до подорожей. У нього іще є брат, про якого ми скоро розкажемо, і у кожного з них є своя супер сила. От у Богдана – відчувати та описувати. Минулого року він переїхав у Варшаву, ось як вона розкрилась для нього в усіх своїх відтінках звуків, смаків, образів, запахів та дотоків.

Уявіть ситуацію. Перед вами стоїть завдання вибрати фільм для перегляду з коханою людиною. У вас є кілька варіантів, проте про жоден з них ви не маєте анінайменшого уявлення. І тут хтось каже: “Знаєш, я чув, що фільм “50 відтінків сірого” обов’язково варто глянути”. “А про що там?”,-питаєте ви. “Про кохання і секс”,-відповідають. Ніби і тема непогана, і рекомендація є, а після фільму залишається відчуття, що вас конкретно надули. Тому що в сучасному світі дуже часто сутність речей прихована за неймовірно товстою шкарлупою, яка зверху ще й присипана цукровою пудрою.

Варшаву та роман британської письменниці Еріки Джеймс поєднують дві речі. По-перше, це колір. Як не крути, а після другої світової війни столиця Польщі в переважній більшості архітектури відображає все ті ж 50 відтінків сірого. По-друге, справжнє лице обох приховане за маскою, яку йому створили інші. З банального жіночого роману, яких випускають тисячі кожного року,  завдяки рекламі створили світовий бестселер, в той час як Варшаву, в порівнянні з іншими містами Польщі, чомусь завжди ставлять на другий план. Коли в країні є Краків, Вроцлав чи Гданськ це звісно не так дивно, проте столиця Польщі відкривається зовсім іншою, ніж може видатись на перший погляд.

Чесно скажу, з першого разу місто мені не сподобалось. Був лютий 2013, всі три дні мого перебування моросило, а вулиці були навдивовижу пустими. Проте з кожним разом воно захоплювало все більше і більше. Врешті особисті обставини склались так, що  через рік після першого знайомства, 22 лютого 2014 року, я переїхав жити  зі Львова до столиці Польщі. Не знаю чи була в тому якась іронія, але переїзд співпав із втечею Януковича з країни. Так швидко україно-польський кордон я ще не проходив.

Після цього був рік, повний абсолютно протилежних емоцій, як з глобальної, так і особистої точки зору. І не останню роль у них відіграла саме Варшава. Я нарешті зміг її відчути, принаймні трохи привідкрити її для себе, а тому хотів би поділитися цими відчуттями з вами (то мав бути ліричний вступ :) – ред. ).

DSCF3111

1. Запах

Варшава пахне кавою, випічкою та кебабами. Традиція “кави на винос” настільки сильно закріпилась в місті, що не зустріти хоча б кількох людей з чашкою ароматного напою в руках просто неможливо. Протягом дня люди з кавою неодмінно перебувають у броунівському русі, і лише під вечір в них з’являється можливість трохи пригальмувати та випити улюбленого напою в якомусь затишному кафе.

Про випічку можна говорити багато, проте краще просто глянути відео черги за пампушками в день польского свята під назвою Tlusty Czwartek (Грубий Четвер), який цього року припав на 12 лютого.

http://www.youtube.com/embed/wi1yRzpNegw

Щодо кебабів, то вони просто дуже популярні. Де б ви не були, проблем знайти хороший кебаб у Варшаві у вас не виникне. Орієнтуйтесь на запах:)

2. Зір

Я надзвичайно люблю дивитись на Варшаву з правого берега Вісли. Влітку набережна Праги заповнюється великою кількістю молоді, яка влаштовує тут пікніки та вечірки. Люди плавають на байдарках та катерах, літають на повітряних кулях та просто відпочивають. Восени та взимку берег пустіє, проте панорама на центр залишається такою ж неповторною.

DSCF0007

Іншою візуальною асоціацією з містом є сталінська висотка ПеКіН (PkIN – Палац Культури та Науки). Будова, яку частина варшав’ян всім серцем ненавидить, вже багато років залишається одним з найбільш впізнаваних символів столиці Польщі. Як на мене, надзвичайно цікава споруда з неймовірно класною підсвіткою та оглядовим майданчиком просто не може зіпсувати загальний вигляд міста.

3. Слух

Слухати Варшаву варто через призму музики Фредеріка Шопена. В центрі міста вже кілька років знаходяться мультимедійні лавки. Натиснувши на кнопку, можна насолодитись творчістю польського композитора. Продовжити знайомство з доробком Шопена варто в його інтерактивному музеї. Якщо ви любите класичну музику – це місце однозначно вам сподобається.

DSCF1210

Якщо ж ви любитель імпровізації, одразу за музеєм знаходиться варшавська музичний університет імені того ж композитора. Гуляючи під вікнами його аудиторій, можна випадково попасти на якийсь спонтанний концерт.

Проте місто не відмовляється і від сучасної музики. У Варшаві не бракує клубів, де можна наживо послухати виступи абсолютно різних,як за стилем, так і популярністю, виконавців. Празькі “ Chmury, мокотовська “Stodola” чи центральна “Jerozolima” – це лише малий перелік з величезного списку місць, де можна насолодитись живою музикою в місті, не враховуючи великих концертних майданчиків. Білети на такі події вигідно шукати на eventim.pl.

4. Дотик

Спробувати Варшаву на дотик однозначно потрібно в Центрі Науки Копернік. Цю установу можна назвати музеєм чи центром досліджень фізичних та хімічних явищ, проте це не має великого значення. Головне, що там завжди весело та цікаво, не залежно чи прийшли ви з дітьми, чи самі. Пробуйте, експериментуйте, і час проведений там запам’ятається надовго! :)

Інший об’єктом, до якого варто торкнутись у Варшаві є велосипед. http://time2go.com.ua/best-city-transport Система прокату та велодоріжок розвинута досить добре, а тому дослідження міста на двоколісному коні принесе масу задоволення.

5. Смак

Не так багато людей знає, що однією з найбільших діаспор у Варшаві є в’єтнамська. Не можу сказати точно звідки саме вони сюди попали, але факт залишається фактом. Ті, хто був в Південно-Східній Азії, завжди хвалять локальну кухню. Саме тому можливість протестувати її в столиці Польщі пропускати точно не варто. Мережа Qchnia, Duza Mi-Ha Pho чи заклад азійської кухні в приміщенні базару Hala Mirowska – найкращі місця для такої дегустації.

Про культуру пивоваріння часто згадують в контексті Бельгії, Чехії чи Німеччини. Польське пиво не таке відоме, більше того, приїжджі, як правило, пробують загальновідомі бренди типу Zywiec чи Tyskie.  В той же час, невеликі польські варять насправді добрий хмільний напій, починаючи від лагерів та пілсів та закінчуючи індійським світлим елем та шоколадним стаутом. Такі паби, як Kufle i Kapsle, W Oparach Absurdu чи Spiskowcy Rozkoszy, дозволять вповні насолодитись невідомим досі польським пивом.

Звісно, про Варшаву можна розповідати ще дуже багато. Проте найкраще, що ви можете зробити – це приїхати сюди та дослідити місто самостійно. Воно вам точно сподобається :)

Тут ще цікавого:

logo-1

9a4171cdd37a15c5942089eed6f69e9a

theTrip – спільнота просунутих мандрівників

Ставай одним із нас – аби пройти ініціацію достатньо заповнити форму нижче:



E-mail: