Кому бракує добра. Зоотерапія на Доообрій фермі


  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Є люди, які з загадкових для мене причин, вириваються з міського ритму, перебираються в мальовничі куточки, заводять господарство і навчаються фермерству. Чому? Як можна проміняти насиченість міста на поганий мобільний зв’язок, та тягнучу як нуга плинність часу? До пошуку відповідей на ці, в тому числі, запитання мене надихнула трьох хвилинна розмова з фермером, імені та назви ферми якого, я не знаю, але вірю, що я натраплю у своїх мандрах по фермах на нього і скажу йому: «ну, дякую, друже! Всі по морям, а Рая по фермам!», який розповів мені просту історію. Він юрист, дружина економіст, в них народилась дитина і вони панічно почали думати, чим же її годувати. Продуктами з магазину? – ні, вибачте. Вирішили переїхати в село, завести корову, козу, курчат, аби їсти нормальні продукти. Догляд за таким господарством займає немало часу, і потрібно було вигадувати як це поєднувати з роботою. Довго не фантазували і вирішили не відокремлювати одне від іншого, а просто розвивати своє фермерство. Переймали досвід західних спеціалістів, їздили, дивилися, підключали друзів, будували, розбудовували і от вийшла така собі ферма, що годує натуральними продуктами не лише сім’ю, а й великий загал.

    Я запам’ятала Вас, добродію, та ваші щирі зелені очі, чекайте, доберусь і до Вас! =)

    Але зараз в доообру дорогу до Доооброї ферми!

    Ні, козам не боляче!

    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Молода козяча ферма під Богуславом (2 години їзди від Києва, не поїде лише лінивий), народилась 4 роки тому, відповідаючи всім європейським стандартам. Все продумувалось так, аби створити тваринам максимально комфортні умови. Доїння здійснюється автоматичним способом (до слова, фото такого доїння з мого минулого посту викликало бурну реакцію, я отримала чимало коментарів та запитань саме щодо цього моменту. Так от відповідаю: Ні, їм не боляче! Так, їм приємно! Так, це правильно. завдяки такому способу, в молоко нічого не потрапляє зайвого, що псує смак молока, сиру). В окремому будиночку знаходиться невеличка сироварня. Власник ферми, Тарас розповідає, як дзвонив проектантам щодо виготовлення устаткування:

    – Хлопці, хочемо виготовляти молочні продукти! Зробите нам обладнання на 300?

    – на 300 тонн?

    – нє, на 300 літрів…

    – та ви що, за це на такий об’єм братися не будем… А що за продукція?

    – ну органічна молочка, сир ручної роботи.

    Хлопці подумали, передзвонили і все ж таки взялися за цей проект. От просто взяли і підтримали хорошу ідею.

    Тарас дуже прискіпливий до рівня якості продукту. Все має бути максимально якісно або не бути взагалі. Багато вивчав господарства західних фермерів, потоваришував з французькими сироварами, один з яких відкрив секрет приготування сиру, на честь нього названий один з сирів Доооброї ферми – Марк. Тарас також пройшов нелегкий шлях співпраці з місцевими жителями, які влаштовувались на роботу до нього. Привчав працювати чесно, не красти. Здавалося б, що це не можливо, але люди звикають не лише до поганого. Зараз всі працівники так само в тій заданій атмосфері, невдоволених, або з поганим настроєм працівників мною помічено не було. Тому, ферма виробляє молоко, м’який сир, згущене молоко, закваску з соком, різні тверді сири та багато чого іншого. Всім відомий сир з маркету з грецьким горіхом. Смачно. Але є одне але. На, недосяжному оку, рівні мікроелементів, сир і горіх конфліктують, тому аби не труїти людей, на Доообрій фермі використовують пожитник, який на, недосяжному оку, рівні мікроелементів товаришує з сиром, залишаючи той сами смак горіха. Я їла, ви їжте, всі їжте!

    Під час мого перебування на фермі, я спостерігала як інші фермери з Одеси, на скільки я зрозуміла, поки що початківці, відвідували Доообру ферму, спілкувалися з робочими, з власником. Переймали досвід, розпитували про робочі моменти, бізнес. Скажу, що гарно виглядеє те, як підприємці однієї сфери товаришують і чим можуть, елементарно порадами та прикладом, допомагають одне одному.

    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Від дідуся до наймолодшого онука

    Доообра ферма – це сімейна справа. Тарас володіє козячою фермою та сироварнею, його тато займається коровами та конями ( до речі, його ферма знаходиться в сусідньому селі, тому глянути і на неї можна), сестра також займається фермерством. Тож трудиться 3 покоління, від Дідуся до наймолодшого онука. Про дітей. Мала честь бути знайомою з найстаршим сином Тараса, дванадцятирічним Назаром, майбутнім футболістом або журналістом, або власником SPA-салону, він ще думає. Так от, якщо вам пощастить застати його на фермі, він проведе вам екскурсію сироварнею та покаже місця, з яких мені, власне, виходити не хотілось.

    “Ні, – кричала Рая, – нікуди я звідси не піду!”

    Поєднуйте зоооторепію на Доообрій фермі з прогулянкою симпатичним Богуславом

    Люди, вони реально всі такі добрі! Там все, дійсно, крутиться навколо ідеї добра. Добрі, лагідні кози, що перетворюють перебування на фермі в зоотерапію. Довірливо смокчать краєчок кофтинки та шнурки на взутті, що просто не може не розчулити будь-якого товстошкіра. Можна вічність стояти над козою і чухати її за вушком, в деяких, до речі, воно крихітне. Чому воно таке, Тарас Вам розповість краще за мене. Так от, всі ці ніжні кози дають ніжне-ніжне молоко. Маркет Good Wine двічі телефонував Тарасу сумніватися чи дійсно це козяче молоко, аж занадто воно … таке… ну таке… словом не вимовне. І нехай на мене не ображаються всі інші кози України, але Доообрі кози Тараса дають вершкові хмаринки, літр яких я вдудлила випила дорогою полем в Богуслав.

    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Де: Село Івки, Богуславський район Київської області. Від Автостанції в Богуславі до ферми пішки 20 хвилин містом і пшеничнм полем =)

    Як: Від Києва їздять автобуси до Богуслава. Автостанція “Видубичі”

    .

  • Село Івки, Богуславський район Київської області. Від Автостанції в Богуславі до ферми пішки 20 хвилин містом і пшеничнм полем =)

    Від Києва їздять автобуси до Богуслава. Автостанція “Видубичі”

    Київ – Богуслав 08:30

    Київ – Богуслав 09:25

    Київ – Богуслав 10:15

    Київ – Богуслав 11:45

    Київ – Богуслав 12:15

    Київ – Богуслав 12:45

    Київ – Богуслав 14:00

    Київ – Богуслав 15:10

    Київ – Богуслав 15:45

    Київ – Богуслав 16:19

    Київ – Богуслав 16:50

    Київ – Богуслав 18:00

    Київ – Богуслав 19:15

    Київ – Богуслав 20:00

    Богуслав – Київ 4:50

    Богуслав – Київ 5:15

    Богуслав – Київ 5:45

    Богуслав – Київ 6:30

    Богуслав – Київ 7:10

    Богуслав – Київ 7:40

    Богуслав – Київ 8:30

    Богуслав – Київ 9:00

    Богуслав – Київ 9:40

    Богуслав – Київ 10:15

    Богуслав – Київ 11:00

    Богуслав – Київ 11:50

    Богуслав – Київ 12:30

    Богуслав – Київ 13:20

    Богуслав – Київ 14:00

    Богуслав – Київ 14:40

    Богуслав – Київ 15:30

    Богуслав – Київ 16:30

    Богуслав – Київ 17:30

    .

Тут ще цікавого:

Приєднуйся до нас:

Чекаємо на твої листи!

hi[at]Thetrip.com.ua

logo-1

9a4171cdd37a15c5942089eed6f69e9a

theTrip – спільнота просунутих мандрівників

Ставай одним із нас – аби пройти ініціацію достатньо заповнити форму нижче:



E-mail: