Що таке бюджетні авіалінії або лоу-кост авіакомпанії?


low-cost airlines

Лоу-кост авіакомпанії, бюджетні авіалінії або дискаунтери, це компанії авіаперевізники, що надають свої послуги за ціною значно нижчою, ніж традиційні авіалінії.

Як виникли такі авіалінії?

Батьківщина концепції лоу-кост – США. У Європу вона проникла на початку 1990-х. Сам термін “лоу-кост” подарувала англійська мова, в якій він спочатку використовувався до всіх авіакомпаніям з більш низькою структурою експлуатаційних витрат ніж у їхніх конкурентів. У той час як термін лоу-кост часто застосовується до будь-яких авіакомпаніям з низькими цінами на квитки і обмеженим набором послуг.

Які особливості бюджетних авіаліній?

  • Зазвичай вони використовують один тип літаків, аби можна було легко здійснювати ротацію персоналу. А один літак виконує протягом дня декілька рейсів. Також кожен член екіпажу виконує декілька функцій (зустріч пасажирів, прибирання та надання інших послуг – все це робить одна людина).
  • На борту присутнє лише мінімальний набір потрібного обладнання, відсутня розважальна техніка, що значно зменшує вагу лайнера.
  • Продаж квитків відбувається суто через інтернет канал, що зменшує витрати на персонал. Також лоу-кост авіакомпанії уникають співробітництва із компаніями – агрегаторами з пошуку квитків, адже це додаткові комісійні. Саме через це пошук квитків по компаніям лоу-костам досі відбувається в основному вручну.
  • Бюджетні компанії дуже активно заохочують до раннього резервування, вартість на квитки поступово збільшується по мірі заповнення літака та наближення дати вильоту. Тож і ми радимо планувати подорожі заздалегідь.
  • Всі пасажири мають лише один клас та на посадочних талонах відсутні місця, що заохочує пасажирів швидше піднятися на літак аби зайняти місця позручніше.
  • Зазвичай лоу-кости використовують для своїх рейсів вторинні аеропорти, це допомагає зекономити і на аеропортових зборах. А самі рейси відбуваються здебільшого рано вранці або пізно ввечері, адже вдень більша вірогідність потрапити у “повітряний затор” та можливість затримки рейсу.
  • Зазвичай дискаунтери виконують лише прямі рейси, аби знизити ризик ситуацій з втратою багажу.
  • Багато послуг, що надаються пасажирам традиційних авіакомпаній безкоштовно здійснюються, але при у мові додаткової оплати (харчування на борті, плата за багаж та ін.).

Багато авіакомпаній, особливо це стосується лоукостерів, не включені в міжнародні системи бронювання. Однак, саме вони дуже часто запропонують вам найдешевші варіанти перельоту.

Низька ціна досягається за рахунок великого кількість рейсів щодня і скорочення всіх можливих витрат. Кількість багажу значно обмежена. Крім того, бюджетні авіакомпанії часто літають з другорядних аеропортів, розташованих досить далеко від міста.

З іншого боку, щоб зберігати високу інтенсивність польотів, компанії-лоукостери повинні утримувати свій авіапарк на вищому рівні. Саме тому, вік бортів бюджетних перевізників рідко перевищує два роки.

Перевірте пропозиції на офіційних сайтах цих компаній – можливо саме там ви знайдете те, що вам потрібно!

Тут ще цікавого: