Мандрівник: Северин Скасків


The following two tabs change content below.

Таня Абрамова

Засновниця та ідейний керівник at theTrip.com.ua
Перетворюю travel-мрії у реальність :)

1

Северин Скасків – 26 років, живе у Львові, відвідав близько 25 країн, програміст, а по сумісництву і інстагуру (хоча через скромність у цьому не зізнається :)

Северин розповів нам про те, як мандри легко інтегруються в його життя. Про те, чому вважає, що українцям краще жити в Україні і де класно провести місце «наодинці зі Львовом».

Чому ти почав подорожувати самостійно, чому подорожуєш взагалі?
Якось так ще з дитинства повелося, що кожна родинна поїздка приносила мені масу задоволення. Мені подобалось не тільки те, як ти приїздиш кудись і там відпочиваєш, а сам процес – як ти прибуваєш в машині, поїзді, автобусі, коли ти дивишся на дорогу, спостерігаєш за людьми, спостерігаєш за природою.

Найбільш пам’ятна – поїздка на море, всі питання з проживанням, їжею, дозвіллям, де відпочивати і що робити, все вирішували самостійно, єдина послуга туристичної компанії якою ми скористались був автобус. Отож приблизно з 10 років у мене навіть не виникало питання: «А що, це реально їздити самому?». Я завжди знав, що це реально.

Що дають тобі подорожі?
Найважливіше це відчуття свободи, яке дає подорож.

Відправною точкою для моїх великих подорожей була подорож по Work&Travel в Америку. Після 3,5 місяців важкої і не дуже важкої праці учасники програми кілька тижнів подорожують по країні. Так вирішив зробити і я, це була моя перша самостійна мандрівка, так як у моїх друзів не вийшло поїхати зі мною, півтора тижні на західному побережжі і в Нью Йорку були незабутні.

Та все ж, я не люблю подорожувати на одинці.
Обов’язки, які виникають, коли подорожуєш з кимось – є досить приємними, відповідальність не тільки за себе, а ще й за людину, яка з тобою подорожує сприяє твому розвитку.

Звичайно у подорожах на одинці є свої плюси і мінуси. Плюси в тому, що в такому випадку всі рішення за тобою, йдеш куди захочеш і робиш що забажаєш, ніхто тебе не пригальмовує, не спішить, не нав’язує свою думку, проте з іншого боку бувають моменти, коли досить довго лишаєшся на одинці – а хочеться з кимось поділитись своїми враженнями. Цього можна уникнути знайомлячись з новими людьми, з такими ж мандрівниками як і ти чи з місцевими, для цього зрештою існують хостели і коачсьорфінг. Коли ти з кимось час проходить як на одному диханні. Йде обмін враженнями, що надає подорожі незабутніх кольорів.

Скільки людей ідеально для подорожі?
Ідеально двоє. Хлопець і дівчина.

Які країни найбільше вразили тебе?
Варто виділити дві країни. У 2013-му ми поїхали компанією з 10 людей у Грузію. І країна і люди, і організація – все склалося. Ми пересувались на джипах тому могли собі дозволити відвідати практично будь який куточок цієї чудової країни, а те, що нас було 10 чоловік і кожен унікальний, в кожного свої емоції – не давало нам сумувати. Понад все Грузія країна з великою кількістю неймовірних місцин там і гори, і море, і старовинні міста, де стародавня архітектура поєднується з сучасною, і їжа. Там є все, що потрібно для активного і не активного відпочинку. 2

Другою такою країною було Марокко. Там люди настільки просто підкупають собою, а красоти – це просто новий рівень. Неможливо уявити як у такій маленькій країні (вона приблизно в 1,5 рази менша за Україну) вмістилися і Сахара, і океан, і дуже високі гори (в порівнянні з нашими), і культурні традиції, а також багато інших неймовірних місць – печери, водоспади, річки, архітектура. Все, що тільки можна уявити там є. Такої красивої країни я ще не бачив.

Як ти обираєш країну, в яку наступною хочеш поїхати?
Природа, люди, цікаві їхні традиції, як вони проводять свій час, яка у них організація побуту, як вони живуть – все відіграє роль при виборі. Але, звичайно, на першому місці природа. В плані їжі – у мене особлива дієта, тому я не дуже орієнтуюсь на цей вибір.

Я у голові собі тримаю список країн, в які я хочу поїхати. Вони туди потрапляють після цікавої розповіді чи просто після звичайної телепередачі про мандрівки. І коли у мене випадає нагода я оцінюю чи є можливість туди поїхати і чи є достатня кількість часу, щоб нею повністю насолодитися. Відповідно до цього я приймаю рішення їхати чи не їхати туди. Зараз у “списку” європейські країни, та ті, що не так далеко знаходяться від України.

На жаль я обмежений в часі – маю відпустку тільки 28 днів на рік. Проте я намагаюсь витиснути з неї все, тому розбиваю ці дні на одну велику мандрівку, яка буде займати близько двох тижнів, інші 14 днів я можу розбити на три маленькі мандрівки. Можна взяти відпустку на 5 днів з понеділка по п’ятницю, а поїхати у попередню п’ятницю попередньо відпрацювавши цей час, тобто замість тижня мандрівки ти отримуєш 10 днів.

Чи було у тебе колись бажання переїхати та жити в іншій країні?
Раніше хотів таке спробувати. Мені було цікаво як живеться в інших країнах. Зараз настільки звик до Львова, і подорожую достатньо, щоб більше про таке не думати.

Я знаю, що коли наші переїжджають закордон в пошуках «кращого життя», то все закінчується тим, що вони все одно живуть і тусуються з українцями чи слов’янами, що є досить близькими до нас за менталітетом. В принципі, нікуди від українців і не втечеш :) І мені так здається, що з іншими національностями жити реально, але набагато зручніше і вільніше українці почуваються в компанії своїх. І коли у Львові створені такі умови, коли ти отримуєш хорошу зарплату, так що на подорожі вистачає і вдається щось заощадити…і тебе оточує купа українців. І до того ж це люди, які тобі цікаві – я не бачу жодної причини кудись їхати.

Як ти плануєш свої подорожі?
Стараюсь планувати наперед. Хоча б прорахувати те в який день я буду в тому чи іншому місці, щоб наперед зарезервувати і на місці не шукати готель або місце де переночувати.

Для планування я зазвичай використовую такі ресурси: TripAdvisor при виборі місця де поїсти, пошук квартир, хостелів, готелів, Iknow travel – цікаві місця і інформація про них, приблизно таке ж stay.com.  І ще коли їду в якусь нову країну пишу щось на зразок «top 10 sights to visit in …», ті які випадають декілька разів чи зацікавлюють добавляю до свого плану.

Чи є якісь речі, які ти привозиш із подорожей?
Я з кожної подорожі привожу магнітик. Раніше у мене якось не лягала душа до того, але це змінилось з Америки, коли мій друг попросив мене купити йому магнітик в Лас-Вегасі. Я не знав як зберегти свої враження – в яку річ їх помістити, і після цього вирішив скористатись його способом.

Які мови необхідно знати для того, щоб подорожувати?
По-перше треба вивчити хоча б базові 10 слів країни, в яку ти приїжджаєш. Дуже добре, коли ти знаєш «Дякую», «Будь ласка», «Привіт», «Папа», «До побачення», «На добраніч», «Як справи» і т.д. Досить ймовірно, що коли ти прийдеш на ринок і привітаєшся з продавцем його рідною мовою, він подумає: «Ой, яка чудова людина, я напевно зроблю їй знижку». А в тих країна, де англійська не діє завжди є мова жестів.

Про подорожі автостопом. Чи були якісь цікаві історії з цього приводу?
Перший мій досвід автостопу був в Америці. Це, напевно, найкраще місце для початку «автостопної кар’єри». Ми з другом почули, що в місті, що в 150 кілометрах від того місця де ми працювали буде родео. Звісно ми хотіли побачити на власні очі як це все виглядає. І, довго не думаючи, взяли вихідні на роботі і вранці вирушили на автостраду, щоб зловити машину. Ловили, буквально, півгодини часу. Це були хлопець і дівчина, що підвезли нас до наступної автостради, біля якої мало відбутись родео, але ми не знали наскільки далеко воно знаходиться. Зловити машину у нас не вийшло, тому ми йшли пішки і через хвилин 20 почули звуки – інтуїтивно зрозуміли, що десь там родео. Нам дуже сподобалось.

Коли ж ми вирішили повертатись назад була вже досить пізня година, тому ми багато часу витратили на те, щоб спіймати машину. Врешті решт зупинився чорний джип, в якому сиділо два афроамериканці. Сідаємо – одразу відчуваємо запах травички всередині. Такі – гангста репери. Але чуваки виявились дуже крутими – почали нас одразу розпитувати про те звідки ми і що тут робимо, як ми тут опинилися. А потім вони зробили таке, що запам’яталось мені на все життя. Водій включає музику – типу як біт, і починає читати реп про те, що коїлось навколо, про те хто ми такі і що робимо в їхній тачці. І в нього настільки це добре виходило, що це було дуже круто!

Автостоп люблю за те, що там пригоди. Кожен водій відрізняється від іншого, в кожного своя історія. І ніколи не знаєш, що тебе чекає далі. Зараз так подорожую рідко через брак часу. Але це ідеальний варіант як економити і цікаво подорожувати, там і емоції, і нові знайомства.

Я знаю, що ти береш участь у спільноті CouchSurfing. Ти не тільки приймаєш людей, але й сам так подорожуєш? Розкажи трохи про цей досвід.
Так, наприклад, у Марокко ми “коачсьорфили” 3 дні. Досвід був зовсім різний. Нам навіть пощастило покаучсьорфити в Сахарі. Іншого разу зупинялись в типової мароканської сім’ї. Це була велика мусульманська сім’я, яка жила в квартирі з великою кімнатою для спільної молитви, мама – голова сім’ї, батька в той час не було, а вечеряти у них прийнято руками. Перший ж день в Марокко ми провели у хлопця, який більше часу проводить в Канаді, ніж у Марокко. Відповідно в Марокко він живе у умовах близьких до канадських, мені здається нам дуже пофартило зупинитись саме у нього, інакше нас б чекав досить напружений початок мандрівки, не кожному буде зручно в типово мароканських умовах.

Я впевнений, що по справжньому місто ти можеш пізнати, тільки тоді коли проводиш час з його жителями. В кожному місці, в котре я їду, стараюсь познайомитись з місцевими. Хочеться побачити місто з точки зору людей, які там живуть. Тобто каучсерфінг це більше не спосіб економити, а можливість познайомитись з людьми, з такими ж мандрівниками як і ти, та ще й з місцевими.

З тими людьми, які приїздили до нас, ми досі підтримуємо дружні стосунки, разом подорожуємо. CouchSurfing навчив мене довіряти людям, бути простішими, вміти ділитись і за це нічого не просити.

3

Розкажи трохи про Львів. Цікаво пізнати його очима людини, яка там живе.
Для мене Львів в плані населення, відстаней і what to do – все зійшлось в одному місті. Мені здається, що таке місто, як Львів, мені чудово підходить. Це одне з найкращих міст для життя в Україні, в якому ти кожен день можеш себе чимось цікавим зайняти. Концерти, театральні вистави, виступи, вечірки, просто похід в кафе, чи бар, спортивні штуки….дуже багато різних activity. Для мене це більш ніж достатньо.

Що робити у Львові? Мабуть кожен чув про Криївку чи Мазох кафе, саме в такі місця лежить стежка звичайного туриста. Я дотримуюсь думки, що краще відвідувати місця де проводять свій час мешканці цього міста. Тому раджу піти в ті кафе де стараються вразити хорошою їжею та атмосферою. Наприклад, є дуже атмосферна винотека-закусочна «Хліб і Вино» чи ресторан “Купол”, який своїм інтер’єром перенесе вас у аристократичну  квартиру львів’янина 20 століття. Крім того у Львові достатньо ресторанів де смачно готують і наливають власноруч зварене пиво, винарень де можна випити вина зі всього світу і звісно ж кафе де готують славнозвісну львівську каву з різного роду випічкою.

Також мало хто знає, що у Львові є парки. Вони не є дуже туристичними місцями, але насправді там класно гуляти в будь яку пору року – і зимою, і літом. Кожен сезон парк виглядає по іншому – і це неперевершено.

І, звичайно, must do я б порадив сходити в Оперний. Не обов’язково йти на оперу чи оперету, а достатньо зайти всередину і подивитись як виглядає найкращий інтер’єр Львова. О, і ще згадав. У Львові є «Будинок вчених», там колись знаходилось казино. А зараз це велике приміщення, яке деколи винаймають для різного роду подій, а якщо воно вільне, то за невелику суму (10-15 грн) ти можеш просто зайти всередину. Там дуже красивий інтер’єр, там багато кімнат, 2 поверхи, які поєднують просто неймовірні сходи. Там люблять фотографуватись наречені – це одне з найпопулярніших місць для фото у день весілля. І, як правило там не дуже багато людей, тому деколи можна навіть на одинці «помедитувати».

Тут ще цікавого:

logo-1

9a4171cdd37a15c5942089eed6f69e9a

theTrip – спільнота просунутих мандрівників

Ставай одним із нас – аби пройти ініціацію достатньо заповнити форму нижче:E-mail: