Прогулянка Віднем


The following two tabs change content below.

Таня Абрамова

Засновниця та ідейний керівник at theTrip.com.ua
Перетворюю travel-мрії у реальність :)

4

Традиційний Відень, пронизаний королівською величчю та естетикою барокової архітектури – це лише одна із численних сторін цього міста. Сучасний Відень – це справді динамічна європейська столиця зі стрімкою культурою, альтернативними музичними лейблами, бурхливим нічним життям, мистецтвом, культовими ресторанами, барами, музеями, кінотеатрами та галереями, які можна було б сміливо порівняти із знаковими місцями Нью-Йорку або Лондона.

МИСТЕЦТВО

Австрійська столиця пропонує багато можливостей насолодитися туристично нетиповими маршрутами та місцями: від ресторанів – до театрів та фотомайстернь. За кількістю музеїв та мистецьких галерей варто відзначити місто як одне з тих, де сучасні образотворчі тенденції набувають особливої актуальності. Наприклад, музей під назвою Дім 21 (21er Haus). Спочатку сама будівля музею являла собою австрійський павільйон на Брюссельському світовому ярмарку 1958го року, після чого її було відреставровано та віддано у якості домівки для найвишуканішого зібрання творів образотворчого мистецтва двадцятого та двадцять першого століття. Музей Ви знайдете за адресою Арсеналштрассе, 1.

Не гайте часу та долучіться до прекрасного у таких місцях як-то:

Музей сучасного мистецтва (Museum Moderner Kunst), оригінальна абревіатура якого звучить як MУMOK. Фасад із темно-сірої базальтової лави, вузькі віконні щілини, – на перший погляд музей може здатися Вам дещо страхітливим. Проте, якщо Ви пам’ятаєте замки Габсбургів та красу югендстилю, то будете приємно здивовані гармонійним поєднанням стилів модерної архітектури, що ховається за “важким” екстер’єром споруди. МУМОК зібрав колекцію із 9 тисяч творів мистецтва двадцятого століття, до яких належать полотна, скульптури, малюнки на папері, фотографії та медійні роботи. Найвідоміші серед митців музею – Енді Уорхол, Роберт Раушенберг а Рой Ліхтенштайн, більшість творів яких було передано музею колекціонерами та філантропами Пітером та Ірен Людвігами у дев’яностих роках.

адреса – Museumsplatz 1

1

Проєктарум Віктора Бухера (Projektraum Viktor Bucher) за адресою Пратерштрассе, 13 притягує молодих сучасних митців-першопочатківців з усього світу. Фонд займається здебільного архітектурою та дизайном, підтримуючи та просуваючи оригінальні та новітні ідеї з 1995 року. Філософія проєктаруму – зміна погляду на мистецво у його класичному сенсі, акцентування ігрового характеру творчості, заохочення молодих митців до іронічного та ліберального ставлення до часто їдкого сатиричного дескриптора. Лейтмотив музею можна вмістити в одне слово – “забава”.

адреса Praterstrasse 13

– Мистецький простір Віденської сецесії”. У 1897 році на чолі з Ґуставом Клімтом сформувалося мистецький гурток, що виступав проти консерватизму та академізму у мистецтві та представив австрійській столиці новий стиль модернізму – Югендстиль. Настуного року молодий архітектор Йозеф Марія Ольбріх дизайнував виставковий простір об’єднання біла будівля у вигляді “коробки”, увінчена золотяним куполом із лаврового листя, – цю споруду пізніше стали називати світським “храмом” модернізму. Зараз у просторі Розколу на рік проводиться близько двадцяти виставок сучасних незалежних художників. До постійної експозиції належить колекція Клімта “Бетховенський фриз” 1902 року.

адреса – Friedrichstrasse 12

Квартал 21. Невеликі мистецькі групи займають простір Кварталу 21: студії, офіси, магазинчики, ресторани, галереї, студії телебачення та радіомовлення, – все це частина району Museumsquartier. Численних описів Кварталу 21 недостатньо для того, щоб скласти живу картину про це місце, проте можна точно сказати, що простір площею 400 квадратних метрів пронизаний духом андерграунду та експериментального мистецтва. Поруч із магазинами-пастками для жертв моди Subotron, Design Forum, Combinat та Boutique Gegenalltag знаходять притулок і дві організації Musiktankstelle і SRA, що розповсюджують австрійську музику; ресторани і кафе такі як Kantine та MQ Daily; медіа компанії Springerin, 5uper.net, Fulbright, ImPulsTanz; крім того, Квартал 21 пропонує стипендію для іноземних молодих художників, за якої вони мають можливість пожити і попрацювати деякий час у Відні.

3

Пасаж стріт-арту на Museumsplatz 1 . Один із трьох “митецьких” пасажів музейного кварталу (MuseumsQuartier), що повністю присвячений стріт-арту. У якості постійної “експозиції” пасажу – інсталяція анонімного французького художника Космічного Загарбника. Космічні створіння із чорно-жовто-білої мозаїки охоплюють міст, що сполучає Музейний Квартал із Брайте Гассе – районом, наскрізь пронизаним стріт-артом та графіті.

Галерея Лукаса Фейхтнера (Seilerstätte 19). Галерея Лукаса Фейхтнера захоплена відкритим світом молодих митців, які не бояться кинути виклик сучасному арт-ринку. Тактика галереї – тримати руку на пульсі невідомого, свіжого і досі невідкритого у світі сучасного мистецтва. Фокус – на австійських та міжнародних митцях. Галерея влаштовує близко восьми виставок на рік та бере активну участь у таких мистецьких заходах як Берлінський Арт Форум, PULSE, Арт Москва та ін. Серед інших галерей Відня – Галерея Мартіна Йанди (Eschenbachgasse 11), Галерея Гріти Інсам (An der Hülben 3) із представленим концептуальним мистецтвом, галерея Емануеля Лаіра (An der Hülben 2) та ін.

КІНО

Метро Кіно. Місце для справжнього ностальнічного кіномана, де можна насолодитися не тільки рідким та фестивальним кіно, але і німими фільмами під живе музичне акомпанування. Інтер’єр театру, що добре зберігся з 1924 року ще більше навіює ностальгічний настрій вінтажної атмосфери кіно: стіни з темного дерева, кришталеві канделябри, лаштунки із темно-червоного оксамиту та ліпнина стелі, заплутана у складних візерунках – все це створює вишукану салонну атмосферу двадцятих років. Кінотеатр Метро Кіно є головним екраном австрійського кіноархіву, у якому проглядається уся історія кіно аж до сьогоднішнього дня.

адреса – Johannesgasse 4

Белларія Кіно. Беларія – це скоріш машина часу, аніж просто кінотеатр: адже там зібрано стрічки ще з часів ери німецького німого кіно UFA, літні громадяни Відня можуть пам’ятати ті часи, коли компанія UFA була детальним німецьким відповідником Голівуду.

адреса – Museumsstraße 3

ПОПОЇСТИ

Schilling. Розташований у 7му окрузі Відня вже більше 90та років, це місце є, мабуть, найбільш оригінальним у районі. Ресторан пропонує широкий асортимент місцевого пива, австрійського вина та різноманітну австрійську кухню. Тут справжній віденський шніцель, гуляш та бакхендль (або, простіше сказати, курча по-віденськи) будуть приготовлені належним їм чином.

адреса – Burgasse 103

Kaffee Alt Wien. Якщо ваша стихія – це атмосфера ностальгії, тоді вам потрібно відвідати Kaffee Alt Wien з його кінематографічною напівтемрявою та старомодністю. Якщо б стіни цього кафе могли говорити… що б вони сказали? Що сюди приходив якийсь відомий письменник, щоб з’їсти гуляш, або просто якісь дивні незнайомці, так, приходили та йшли… Саме тут виникали небезречні зв’язки. Так само як і зникали.

адреса – Bäckerstrasse 9

2

Wirr. Суміш кафе з клубом із розслабленою андерграундною атмосферою, – ідеальна здобич для студентів та фрилансерів. Ціни помірні – сніданок за 6 євро. Для приготування страв використовують органічні продукти. Wirr – це що не єдине місце у Відні, для якого сніданок в обідній час – це звична справа, – знахідка для тих, хто вранці полюбляє поспати до обіду. Музичне розмаїття радує своєю відкритістю для багатьох смаків – від інді-року до техно.

адреса – Burgasse 70

Saigon. Сайгон є вдалим місцем, де ви скуштуєте екзотичних в’єнамських страв. Спершу ресторан був розташований у 16му окрузі біля Брунненмаркту, та був найпершим в’єтнамським рестораном у місті. Їжа славиться своєю свіжістю, спеції та трави завозяться щоденно. Спробуйте славетний суп із лапші, або свіжий ролл з кеветками, приправлений коріандром та базиліком. Смачного!

адреса – Neulerchenfelder Straße 37

An-Do. Захід відрізняється своїм екстер’єром у вигяді кабіни із летючими поросятами у стилі кітч на фасаді. Це місце славиться не лише тим, що воно – одне із найбільш нових та оригінальних кафе у кварталі середземноморської кухні Іппенплац, але і високою якістю страв – завжди свіжих та сучасних. Крім того, меню ресторана включає в себе веганські пропозиції.

адреса – Yppenplatz 11-15

Akademie der Bildenden Künste Cafeteria (Кафетерій академії образотворчого мистецтва). Місце, куди, зайшовши на обід, ви загубитеся серед художників, навіть якщо Ви не є студентом Академії образотворчого мистецтва. Страви приємні, недорогі та напрочуд достойні: наприклад, печеня з яловичиною за 4 євро або миска супу за 60 центів. Знаходиться кафетерій у історичній будівлі, спроектованій Теофілом Хансеном, та сама їдальня являє собою не меншу цінність, із скульптурами, які зображують студентів, які чистять свої пальто, медіа-художників, що їдять свої МакБуки, або теоретиків мистецтва, які виглядають дещо збентеженими.

адреса – Schillerplatz 3

Тут ще цікавого:

logo-1

9a4171cdd37a15c5942089eed6f69e9a

theTrip – спільнота просунутих мандрівників

Ставай одним із нас – аби пройти ініціацію достатньо заповнити форму нижче:



E-mail:

Ми у соціумі 😉