Гід по виживанню в Таїланді


The following two tabs change content below.

Таня Абрамова

Засновниця та ідейний керівник at theTrip.com.ua
Перетворюю travel-мрії у реальність :)
Handstands on The Beach

Красиві історії з однієї сторони надихають, а з іншої викликають скепсис. Аби його розвіяти, в продовження попередньої статті, після спілкування з Яною, вирішила скласти невеличкий гід по виживанню у Таїланді.

Усіх хвилює цінове питання – завжди здається, що проживання у таких красивих і комфортних умовах коштує дорого, тому краще нічого в житті не змінювати, адже це не по кишені. В Таїланд варто їхати аби просто відпочити, знайти себе і позбавитись від комплексу бідності та нестачі, який нам прививають з пострадянських часів. Отже що-почому – читайте нижче :)

Переїзд

Найбільшою витратою, звісно, буде сам переїзд, тут вже більше все залежатиме від того, як ви вмієте планувати подорожі – це саме те, чому ми навчаємо. Тому, звісно якщо ви їдете на 2 тижні – ця сума може здатися високою, якщо лишитеся на довший період, то в решті решт проживання у Таїланді для вас буде значно дешевшим, ніж у тому ж самому Києві :) Тільки за вікном у вас буде море і сонце, одягу потрібно менше, а якщо і потрібно, то він буде значно дешевшим, їжа буде екзотичною, а оточуючі будуть заражати вас вірусом щасливості своїми посмішками. Отже переліт в середньому обходиться в 500-700$ (в одну сторону), якщо купуєте квиток за місяць до рейсу. Ціна може бути нижчою, якщо плануєте заздалегідь. Проте, не забувайте, що «гарячі пропозиції» можуть бути за декілька днів до польоту – але ви маєте буквально «сидіти на валізах».

Віза коштує 40$. Це звичайна ціна, майже така сама, як і в інші країни. В Таїланді правила змінюються декілька разів на рік, тому необхідно слідкувати за оновленнями – ось зараз ми маємо нововведення щодо довгострокових віз, що почнуть діяти з 13 листопада.

Жило

Крім свіжих фруктів щодня, кокосів на пляжі, гамаків на природі, смачної їжі і класних масажів, тут дуже комфортно жити на тривалій основі.

Не знаєте, наскільки хочете залишитися в Таїланді і на який період знімати житло? Незважаючи на те, що житлові комплекси зазвичай пропонують контракт на квартиру мінімум на півроку, ви все ж можете знайти варіанти із щомісячною оплатою. Також, багато хостелів пропонують не тільки подобове проживання, а й довгострокові варіанти – просто запитайте особисто, вони можуть це не афішувати.

Як знайти хороший, але дешевий варіант? Наприклад, кімнату із хорошим ремонтом та необхідним сервісом, в центрі міста, в межах 130-150 доларів на місяць? Навряд чи ви знайдете оголошення в інтернеті. Що потрібно зробити? Вибрати район, в якому хочете жити, і самостійно пішки пройтися вулицями, вибираючи житлові комплекси (serviced apartments) і питати, які варіанти доступні. Ціни та пропозиції вас приємно здивують. Правда, вже дешевше? Якщо ви поїдете не один, ця сума ділиться іще на 2, тобто по 65-75$ з людини на місяць за житло.

Хороші котеджі коштують приблизно 300-400$ на місяць, там може жити 1-2 сім’ї….і це все з видом на океан!!!

Харчування

Якщо у вас обмежений бюджет – їсти можна в межах 5-7$ на день. Як вибрати місце, якщо ви в місті новачок? Trip Advisor не завжди підкаже бюджетний варіант. Зате, якщо ви придивитеся, де вечеряє велика кількість тайців (навіть якщо місце виглядає не презентабельно, тісне і неохайне) – це швидше за все відмінне, смачне і дешеве місце. Уперед за fried rice за 90 центів!

tom-yum_3055855b

З ким поведешся, від того і наберешся

Усі розуміють, що для довготривалого перебування потрібно якось себе фінансово підтримувати. Варіантом може стати робота он-лайн. У Таїланді найпопулярніший вид діяльності – віддалена робота, що має сенс разом із низьким рівнем витрат. А надихаюча атмосфера Digital nomads (людей, які працюють он-лайн без географічної прив’язки до місця) допомагає завжди тримати руку на пульсі. Digital nomads влаштували свою базу в Чіанг Маі і заробляють в середньому 10-20 тисяч доларів на місяць. Себе важливо оточувати успішними і щасливими людьми, з часом і ви такими станете :)

Інший варіант це почати викладати англійську місцевим, саме так робить багато людей, що приїздить сюди надовго. Перевага такої роботи у том, що ви отримуєте офіційний контракт і робочу візу, а значить можна не нервувати щодо віза-ранів. Багато хто надає якийсь корисний сервіс експатам (догляд за їхніми дітьми, наприклад, адже багато хто переїздить сюди сім’ями). Якщо знайти волонтерську програму – питання житла і харчування відпадає автоматично, адже вас будуть забезпечувати всім необхідним.

Для тих, у кого з’явився духовний голод, можна пожити у храмі і пройти там курс віпасани, наприклад. Або просто присвятити свій час заняттям йоги чи пожити з вайшнавами, повторюючи святі імена господа Харі. І все це буде повністю безкоштовно, вашою оплатою буде ваш час та старання.

beach

Total cost

Тобто, як бачите, жити у Таїланді навіть дешевше, ніж в більшості міст України. Суть дауншифтингу в тому, що ви починаєте жити спокійніше і щасливіше, а щоб заробляти собі на життя, потрібно просто бути комусь чимось корисним (і це всюди так, не тільки у Таїланді).

Загальний кошторис (на 3 місяці і на 6 місяців) такий:

Одноразові витрати:

  • 40$ віза
  • Переліт від 500$ (візьмемо середню суму)

Щомісячні витрати (щомісячні витрати можуть бути і 0$, якщо ви вирішите пожити у ашрамі або поволонтерити):

Харчування від 250$ на міс (включаючи свіжі фрукти, шейки та кокоси)

Житло від 130$ на двох міс (за апартаменти)

= 1140$ при перебуванні протягом 3 місяців, 2280$ при перебуванні протягом 6 місяців

Майте на увазі, що врахований бюджетний варіант – тобто, це вулична тайська їжа та невеличка кімната без басейну для жителів будинку �����ИЯкщо ви хочете трошки більше комфорту, відповідно треба бути готовим до вищих цін. Ціни на розваги, туристичні поїздки та побутові речі не враховані.

І на останок, якщо ви вивчите фрази “savatdi ka (kap)” («Здрастуйте»), “khap hunk a (kap)” («Спасибі») – встановити дружні взаємини з тайцями стане в рази легше :)

На які питання по Таїланду вам було би цікаво отримати відовіді? Пишіть – ми їх обов’язково додамо до програми. Давайте робити курс разом!

Тут ще цікавого:

Приєднуйся до нас:

Чекаємо на твої листи!

hi[at]Thetrip.com.ua

logo-1

9a4171cdd37a15c5942089eed6f69e9a

theTrip – спільнота просунутих мандрівників

Ставай одним із нас – аби пройти ініціацію достатньо заповнити форму нижче:E-mail: