Яскравий настрій. 10 кольорвих міст Європи


The following two tabs change content below.

Таня Абрамова

Засновниця та ідейний керівник at theTrip.com.ua
Перетворюю travel-мрії у реальність :)

У цих містах навіть хмарний і дощовий день буде не таким похмурим. На кожному кроці будинки зустрічають яскравими фарбами, у насичені кольори розмальовані цілі квартали. TheTrip знає міста Європи, де немає місця сірості і поганому настрою.

1. Чінкве-Терре, Італія

міста європи

Чінкве-Терре – це 5 крихітних італійських містечок. Їх різнокольорові будинки-вулики скупчилися на скелях, що нависають над Лігурійським морем. Це не класичний курорт із великими готелями за системою “все включено”, а парк-заповідник і самобутня глибинка із чистим повітрям, майже приватними пляжами, гостинним населенням і традиційною середземноморською кухнею. Всі п’ять селищ об’єднує стежка довжиною 10 кілометрів. І це без перебільшення наймальовничіша прогулянка по Італії.

2. Гамла Стан, Стокгольм, Швеція

Стокгольм

Гамла Стан – тобто Старе місто – історичний центр Стокгольма і справжній музей під відкритим небом. Його середньовічні будиночки, розфарбовані переважно у різні відтінки жовтого. За цими фасадами і досі ховаються підземні сховища і розписи, яким по кількасот років. Вузькі звивисті вулички, вимощені бруківкою, просто переповнені пам”ятниками, затишними ресторанчиками, сувенірними магазинами і лавками ремісників. Наймасшабніша пам”ятка у цій частині міста – Королівський палац – один з найбільших діючих палаців у світ. У ньому більше ніж 600 залів і діє відразу кілька музеїв.

3. Вроцлав, Польща

Польща

Вроцлав – одне із найзатишніших міст Європи. Розташований на 12 островах, його називають “польською Венецією”. А з води здається, ніби місто гойдається на хвилях. За свою багатовікову історію Вроцлав належав полякам, чехам, австрійцям, угорцям і німцям. І кожен правитель вносив щось своє у неповторий образ міста. Тепер його кольорові будівлі – ілюстрація гремучої суміші архітектурних стилів.

4. Острів Бурано, Венеція, Італія

Венеція

На острові Бурано немає знаменитих пам’яток. Та й визначними історичними подіями він теж не славиться. Більше того, в цьому містечку усього лише кілька вулиць, центральна площа і собор. Але зате кожен будинок унікальний. Легенда каже, що фарбувати фасади місцеві рибалки почали, щоб здалеку розрізняти свої будинки. Схоже, це їм вдалося, адже однакового відтінку на цих вулицях і справді не знайти. Дістатися до Бурано із Венеції можна на водному таксі. Подорож займе приблизно півгодини.

5. Кінсейл, Ірландія

Ірландія

Кінсейл – маленьке містечко, де живе трохи більше 4 тисяч населення. Однак це також один із найбільш мальовничих і модних курортів Ірландії. Наймопулярніші розваги – парусний спорт, рибалка в морі і гольф. Крім того, Кінсейл – кулінарна столиця Ірландії. У тутешніх вишуканих ресторанах щороку проводиться “Фестиваль гурме”. А кольорові фасади – просто демонстрація легкого характеру і доброго гумору.

6. Шефшауен, Марокко

Марокко

Шефшауен називають не інакше як “блакитне місто”. І не дивно, адже абсолютна більшість стін у ньому пофарбована у різні відтінки синього. В такому місті навіть сильна спека переноситься легше. Примітно, що до 1920 року Шефшауен відвідало усього лише три європейці. Він вважався священним місцем для мусульман і іновірців не пускали. Ймовіно, саме завдяки цьому місту вдалося зберегти свій первозданий вигляд.

7. Сігтуна, Швец ія

Швеція

Кольори Сігтуни по-шведські спокійні, але від того не менш приємні. Це місто розташоване за півсотні кілометрів від Стокгольма, на березі озера Меларен. Його історія налічує вже більше тисячі років – це найстаріше місто Швеції і перша її столиця. Полюбити Сігтуну можна за чарівність невеликого шведського містечка у поєднанні з духом середньовіччя. Наприклад. У туристичному центрі можна попросити ключ або “футхарк” і самостійно провести детективне розслідування із життя древніх вікінгів, читаючи написи на рунічних каменях, розкиданих по всьому місту.

8. Жирона, Іспанія

Испания

Найбільше місто північної Каталонії і столиця найбагатшої іспанської провінції. Жирону нерідко називають “Безсмертним містом”. Вона витримала 25 великих облог і нападів. Фортечні стіни – своєрідна візитівка міста – по них можна пройтися пішки і з висоти роздивлятися старе місто Варрі-Вель. А ще на вулицях Жирони обов”язково потрібно знайти і поцілувати левицю, яка чомусь дереться по трубі.

9. Портрі, острів Скай, Шотландія

Шотландія

Портрі – риболовецький порт із мальовничою гаванню – користується популярністю у любителів кельтської старовини. Завдяки незвичайному, навіть для Шотландії, рельєфу і мальовничій береговій лінії, острів Скай полюбився також творчим людям: художникам і фотографам, письменникам і музикантам. Крім того, сюди кожен рік з’їжджаються професійні альпіністи і просто любителі гір. Місцевий гірський масив Куллін часто називають Шотландськими Альпами.

10. Дублін, Ірландія

Шотландія

На перший погляд Дублін можне здатися не таким вже яскравим. Але варто трохи придивитися – і можна побачити всі кольори в деталях. А ще більше – у самих ірландцях. Це місто суперечностей і контрастів. Похмурі клерки ввечері поспіхом зривають краватки і вливаються у строкатий натовп, що перекочується з пабу в паб. Манірні маєтнки, побудовані англійцями, дублінці оздобили різнокольоровими дверима. А ночами все місто дихає атмсоферою нестримних веселощів і життєрадісності. І у вихідні, і в будні, всі паби забиті, як автобуси в годину пік. А 16 червня у Дубліні відзначають Bloomsday – день, описаний у знаменитій книзі Джеймса Джойса “Улісс”. Прямо на вулицях і площах розігруються сцени із роману, а з лотків продають пиріжки з яблуками, такі ж, як 100 років тому.

Тут ще цікавого:

logo-1

9a4171cdd37a15c5942089eed6f69e9a

theTrip – спільнота просунутих мандрівників

Ставай одним із нас – аби пройти ініціацію достатньо заповнити форму нижче:E-mail:

Ми у соціумі И�